חדשות

סוכרת, פרקינסון, אסתמה וסרטן השד - עוד ארבעה טיפולים עלו בדירוג לסל

בדיון מחר שיתמקד בערעורים על החלטות קודמות שקיבלה ועדת הסל, יבהירו מומחים לכמה מטופלים מיועדות הטכנולוגיות והתרופות השונות וכן העלויות עבורם

תרופות (צילום: אילוסטרציה)

הוועדה להרחבת סל התרופות לשנת 2020, שתקיים מחר (ב') את ישיבתה ה-13 שתוקדש גם היא לערעורים על החלטות, בירורים ועדכונים לגבי תרופות וטכנולוגיות שנדונו בדיוניה הקודמים, פרסמה בסוף השבוע את עיקרי ההחלטות שהתקבלו בישיבה קודמת, שבה כבר החלה לעסוק בערעורים.

בישיבה זאת נדונו 37 מועמדויות אבל רק ארבע "עלו בדרגה" בסולם הדירוג לעומת הדירוג שקיבלו קודם לכן  מ-A8 ל-A8/9 כך שייכללו בשלב הדיונים המכריעים שבו מובאים בחשבון עלויות וכן היקף אוכלוסיית החולים שיזדקקו להן.

מתוך עיקרי ההחלטות בדיון זה ארבע התרופות והטכנולוגיות שעלו בדרגה הן:

Halaven - טיפול בסרטן שד מתקדם או גרורתי לאחר כשל בטיפול כימותרפי קודם. המועמדות הוגשה עתה עבור חולים שהם HER2 שליליים.

טכנולוגיית FLASH לניטור סוכר לחולי סוכרת מסוג 2 עבור חולים מבוגרים המטופלים באינסולין במשטר Insulin Daily Multiple - שימוש בלפחות שלוש זריקות ביום הכוללות לפחות שני סוגי אינסולין או שימוש במשאבת אינסולין.

Otezla - טיפול בכיבים בחלל הפה בחולי בכצ'ט וכן אולטרסאונד ממוקד מונחה MRI לפרקינסון. לגבי מועמדותה ביקשה הוועדה לקבל התייחסות מהמומחים למיקומה של טכנולוגיה זאת ברצף הטיפול.

לא חלו שינויים בהחלטות שנתקבלו בדיונים הקודמים לגבי 26 מועמדויות שלגביהן הוגשו ערעורים ואלו לא "עלו בדרגה" בסולם הדירוגים.

הוועדה ביקשה לקבל נתונים נוספים לגבי Acarizax – טיפול תרופתי במתבגרים ומבוגרים, בני 12 ומעלה שהם אלרגיים לקרדית הבית וסובלים מ-rhinitis allergic persistent על אף הטיפול הקיים. הוועדה ביקשה לבדוק עלויות עבור תכשיר זה במבוגרים הלוקים באסטמה אלרגית בינונית עד קשה על רקע רגישות לקרדית אבק הבית, אשר מחלתם איננה בשליטה תחת טיפול במשאפים הכוללים ICS, בהתאם לקריטריונים שהוגדרו על ידי המומחים.

גם לגבי Ajove - טיפול מניעתי כנגד מיגרנה שקיבל עוד בדיון קודם את הדירוג A8/9 - ביקשה הוועדה לבצע חישוב לגבי קבוצה המטופלים שעבורם נדרשת התרופה בהתאם להמלצות המומחים והן לגבי חולים עם מיגרנה כרונית לאחר כישלון של שני קווי טיפול, כלומר שתיועד כקו טיפול שלישי.

באשר לבקשה לביטול מנגנון ה-effect Class לתרופות לטיפול בפסוריאזיס בדרגת חומרה בינונית עד קשה – נושא זה יעלה לדיון מחודש וקופות החולים יציגו בו את הנוהג הקיים כיום לגבי אישור תרופות לטיפול בפסוריאזיס והניסיון שהצטבר. כמו כן יחושבו עלויות.

גם לגבי Ozempic לשם טיפול בסוכרת יתקיים דיון נוסף.

נושאים קשורים:  חדשות,  סל התרופות,  ועדת סל התרופות
תגובות